Koolitused

Qi gong ja hiina meditsiini energeetiline anatoomia

Hiina ravivõimlemise ehk qi gong’i erinevaid vorme on lugematul hulgal. Kõiki neid eriilmelisi liikumissüsteeme ühendab üks ühine aluspõhi – hiina meditsiini meridiaanide teooria. Energiakanalite käsitlus on aluseks kogu hiina meditsiini energeetilisele anatoomiale, mille keskmeks on qi ehk eluväe mõiste.

Qi takistumatu voolamine meridiaanides tagab hea tervise ja pika eluea. Kuid keskkond, elukombed ja harjumused ning välised mõjurid võivad qi tasakaalu ja seega inimese tervist oluliselt mõjutada. Qi gongi harjutused õpetavad qi ringlust kehas tasakaalustama. Kuid mitte ainult, aastatuhandete jooksul on välja töötatud liikumisharjutused, mis õpetavad qi’d ka talletama ning selle hulka suurendama.  

Loengus räägime hiina meditsiini energeetilisest anatoomiast, kolmest dantian’ist, meridiaanidevõrgustikust ja nende seostest organitega, qi gong’i harjutuste aluspõhimõtetest, liikumise ja hingamise kooskõlast harjutuste tegemisel ja paljust muust, mis on olulised qi gong’i praktiseerimiseks. Kuid loeng ei ole mõeldud ainult qi gong’i harjutajatele, vaid pakub kindlasti huvi ka neile, kes õpivad või huvituvad Hiina meditsiinist üldisemalt. Loodetavasti annab loeng nii mõnelegi kuulajale tõuke hakata tegelema qi gong’i iidsete ja tervendavate praktikatega.

Aeg: reede, 1. märts kell 17.30 - 19
Lektor: qi gongi instruktor ja qi-terapeut Karina Laurits
Koht: hiina meditsiini keskus Tervise Alkeemia keskus (Tulika 19, Tallinn)
Tasu: 20 €/ loeng
Registreeri end SIIN

Karina Laurits on studeerinud Hiina meditsiini Rene Bürklandi ja Salustino Wongi juures Tervise Alkeemia koolituskeskuses. Qi gong’i igapäevase praktiseerimisega alustas Karina 2013. aastal. Ta on õppinud meditsiinilist qi gong’i ja qi-massaaži Tais koolituskeksuses Thai Qi Holistics. Karina viljeleb meditsiinilist qi gong'i, mis on välja töötatud Hiina meditsiini arsti ja budistliku õpetaja Ajarn Toh'i poolt Taimaal Chiang Mai linnas. Thai Qi Holistics-süsteem ühendab endas klassikalise Hiina meditsiini tarkused ja Tai budistliku kultuuri vaimsed rikkused. Karina töötab qi gong’i instruktori ja qi-terapeudina.