Hommiku qi gong

Lähtuvalt hiina filosoofiast jaotub ööpäev kaheks jätkuvalt muutuvaks perioodiks - yin ja yang energiad vahelduvad. Kell 12 päeval on yang energia oma maksimumis ja hakkab seejärel langema ning südaööl vastupidi on maksimumis yin energia. Seda on hästi kujutatud taiji märgil. Seega sobivad hommikuseks harjutamiseks yang energiat tugevdavad harjutused. Hommiku qigongi tundi alustame korraliku soojendusega, seejärel teeme ühe vana taoistliku 5-st harjutusest koosneva seeria, mis suurendab meie yang energiat ning tunni lõpetame lookleva selgroo harjutustega.


Looklevas selgroos püüame luua tasakaalu, mis viiks ühenduseni iseenda sisemusega. See on teadlik ja sisemusest tulenev mitmekülgsete liikumiste seeria, milles keskendume selgroole, mõjutades ja tervendades läbi selle kogu organismi ja kõiki organeid. Seda vana ja „töökindlat“ meditatiivse loomuga harjutuste seeriat praktiseerides õpime sügavalt lõdvestuma ja leidma õige piir ning tasakaal pinge ja lõdvestuse vahel. See omakorda toetab inimest tervikuna ja kõike seda, mida ta oma elus ette võtab.

Harjutused on rahulikud ja lihtsad, ei nõua head füüsilist võimekust ja sobivad igasuguse kehalise ettevalmistusega ja igas vanuses inimestele.

Tundi viib läbi Vahur Värk.