blogi

Naiste tervis ja hiina meditsiin

20. jaanuar 2018

Naise elu on imeline tsükkel, mis koosneb omavahel põimunud etappidest nagu puberteet, menstruatsioon, rasedus ja menopaus

Nendel perioodidel kogevad naised hormonaalseid muutusi, mis on tihedalt seotud emotsioonide, toitumise, kodu- ja tööelu tasakaalu, suhete, geneetika ja stressi tasemetega. Menstruatsioonivalud, kuuma- ja külmahood, PMS, meeleolu kõikumised on vaevused, millele otsitakse leevendust ja abi. Uurime dr Tiia Liivalaidi käest, kuidas hiina meditsiin saab olla siin toeks.

Milliste probleemidega pöörduvad naised kõige enam teie poole? Väga erinevate psüühilist (ärevus, depressioon) ja füüsilist tervist puudutavate küsimustega. Naistehaigustest vast sagedamini endometrioosi, müoomide, tsüstide, menstruatsiooni, viljatuse ja menopausiga seotud probleemide puhul.

Sageli on naised hädas menstruatsioonivaludega. Mida hiina meditsiin soovitab teha? Tuleb saada energia kehas liikuma ja keskenduda energia seiskumise põhjustele, näiteks emotsionaalsed põhjused, lima kogunemine, vere seiskumine.

Millele peaksid noored tähelepanu pöörama? Noorena on tervise võtmeks liikumine. Tuleks vältida külmetamist, eriti alaselja ja jalgade külmetamist, süüa täisväärtuslikku toitu, anda endale piisavalt uneaega ja olla rohkem kontaktis loodusega. Noores eas kompenseerib keha igasugused ekstreemsused, kui aga oma kehaga on hooletult ümber käidud, tekivad tõsisemad tervisehäired aastate pärast ja siis juba ilma "nähtava põhjuseta".

Kas menopausi puhul saab hiina meditsiin aidata? Ka menopausi puhul on erinevaid organismi tasakaalustavaid võtteid, soovitused toitumise muutmiseks, taimravi ja nõelravi.

Hiina meditsiini diagnostikavahendite abil saab kindlaks teha füüsilise ja emotsionaalse tasakaalutuse põhjused ning anda patsiendile lisaks ravile kaasa nõuanded toitumiseks, treeninguteks, unerežiimiks ning elukorralduse muutuseks. Täielikuks tervenemiseks on oluline ka patsiendi omapoolne valmisolek vajalikke muutusi igapäevaellu sisse tuua.