Tervena elamise tarkus on meis kõigis olemas. Vahel on vaja lisaks intuitsioonile teadmisi, et seda mõista ja selle järgi elada.
Hiina meditsiinis peetakse hea tervise aluseks eluenergia qi vaba  ja takistusteta voolamist nii meie kehas, kui ka meid ümbritsevas keskkonnas. Lisaks on tähtis, et qi'd oleks piisaval hulgal.

VAATA TUNNIPLAANI

Tervise Alkeemia suvelaager

Augustis toimub kaunis Noarootsis, Saare külas Tervise Alkeemia suvelaager. Selle korra teemaks on tervisevõimlemine ja idamaa treeningute erinevad stiilid.

Ajakava

11.-12.08

Qi gong algajatele "Kuldse kella harjutused"

"Kuldse kella harjutused" (hiina k. jin zhong shi er lian shou) on väga vana võimlemisharjutuste kompleks, mis oli kuni eelmise sajandi lõpuaastateni väheste väljavalitud hiina meditsiini arstide ja võitluskunsti meistrite pärusmaa. Teadmisi sellest kunstist pärandati põlvest põlve vaid perekonnasiseselt või väga vähestele väljavalitutele.

Ajakava

esmaspäeviti 18.00-19.00

Raja jooga

Jooga on üks võimalustest pääseda ligi millelegi, mis on sügaval meie sees - meie tõelisele minale. Sõna "jooga" tuleb sanskritikeelsest sõnast yui, mis tähendab "ühendust", viidates keha ja vaimu ühtsusele, mida joogaharrastusega tahetakse saavutada.

Ajakava

esmaspäeviti 19.15-20.30
neljapäeviti 16.30-17.45

Shindo

Shindo on Jaapani vanadel traditsioonidel põhinev venitus- ja lõdvestusharjutuste süsteem, mis aitab kehal energiablokeeringutest vabaneda ja seeläbi oma tervist ja elukvaliteeti parandada.

Ajakava

teisipäeviti 18.00-19.15
kolmapäeviti 12.00-13.00

Praktiline ja nõustav individuaaltund

Virge Naerise personaalse tunni eesmärgiks on aidata inimesel leida endale sobiv tee, mis toetab kõige paremini tema keha ja vaimu tasakaalu leidmisel.
Virge kasutab idamaadest pärit tehnikaid (jooga, joogateraapia, qigong, shindo), psühholoogilist nõustamist ja hiina meditsiinist pärit teadmisi, õpetab erinevaid hingamisharjutusi, keskendumist ja lõdvestumist.

Ajakava

etteregistreerimisel

Hiina tervisevõimlemine eakatele

Võimlemise eesmärgiks on parandada meie kehas energia liikumist, üleüldist keha liikuvust, painduvust ning tunnetust.

Teeme harjutusi: liigeste liikuvuse parandamiseks, selgroo painduvuse suurendamiseks ja vaagnapõhja lihaste tugevdamiseks.

Ajakava

suvel treeninguid ei toimu

Qi gong algajatele

Algajate qi gong´i treening on mõeldud inimesele, kes pole qi gong´iga väga palju kokku puutunud või soovib kõige olulisemad baasharjutused taas meelde tuletada.

Ajakava


Hommiku qi gong

Lähtuvalt hiina filosoofiast jaotub ööpäev kaheks jätkuvalt muutuvaks perioodiks - yin ja yang energiad vahelduvad. Kell 12 päeval on yang energia oma maksimumis ja hakkab seejärel langema ning südaööl vastupidi on maksimumis yin energia.

Ajakava

suvel treeninguid ei toimu, jätkame taas sügisel

Õhtu qi gong

Inimese suurimaks eluiga vähendavaks teguriks on tasakaalutus, mis tuleneb inimeste elustiilist - milline on puhkuse ja tööaja vahekord, millised on inimese harjumused, mida sööb, kui palju magab jne. Tasakaalutus väljendub mitmesugustes häiretes, mis takistavad inimestel elust rõõmu tundmast ning vähendavad eluiga.

Ajakava

suvel treeninguid ei toimu, jätkame taas sügisel

Tervise qi gong

Tervise qi gong´i treeningusse on oodatud kõik, kes soovivad qi gong´i harjutuste abil oma tervist hoida või taastada. Praktiseerime erinevaid antiikseid harjutusi või nende komplekse, nt Yi jin jing, 7-harjutuse seeria, Wudang harjutused, viie looma harjutused jt.

Ajakava

suvel treeninguid ei toimu, jätkame taas sügisel

Tai Ji Chuan treening-koolitus

15. septembril algab Tai ji chuan'i chen stiili hong meetod treening-kursus.
Tai ji chuan on tervise- ja võitluskunst, mida on Hiinas praktiseeritud pikka aega. Tai ji stiile on erinevaid – yang, chen, wu jne. Hong meetod on väga efektiivne ja praktiline võitluskunst, mis toetub hiina filosoofiale ja hiina meditsiini põhiprintsiipidele.

Ajakava