blogi

Miks ja kuidas teha peamassaaži?

30. jaanuar 2019
Massaaž on üks vanimaid ravimeetodeid, mida on kasutatud juba aastatuhandeid. 

Massaaž, kas ise tehtuna, partneriga või professionaalse massaažiterapeudi läbiviiduna annab puudutusest tulenevat akupunktuuri energiat, meditatsiooni rahu ja vaimset värskust. Massaažil on oluline osa sinu igapäevases tervise eest hoolitsemises. See parandab enesetunnet, vähendab lihaspinget ja seeläbi ka valusid. Masseeri ennast hommikuti energia saamiseks, tööl olles puhkamiseks või õhtuseks lõõgastuseks.

Praegusel ajal, kui paljudel inimesel on nohu, soovitame teha peamassaaži. See mõjub eriti hästi, kui sul on nohu või sa kannatad kroonilise sinusiidi, hingamisallergiate, ärevuse või depressiooni all. Peamassaaž edendab ka üldist lõdvestust. 

  • Masseeri keskmisi sõrmi kasutades mõlemalt poolt oma ninajuurt. Tee vii ringikujulist hõõrumisliigutust harjalt väljapoole liikudes, allapoole nina suunas ja seejärel silma sisenurkade kohal oleva punktini.
  • Liiguta oma käed ninajuurelt otse üles otsaesise üleserva keskmesse.
  • Masseeri meelekohti ringikujuliselt viis korda.
  • Vii käed pealaele ja too alla kaelani. Hõõru kaela tagaosa viis korda piki mõlema poole eenduvaid kõõluseid üles-alla.
  • Ringita aeglaselt pead, sirutades oma kaela nii, et su parem kõrv puudutab peaaegu paremat kõrva. Seejärel liiguta pea ette, nii et lõug puudutaks rinda. Seejärel liiguta pead vasakule, nii et su vasak kõrv puudutaks peaaegu vasakut õlga. Nüüd vii aeglaselt tahapoole ja vaata üles lakke. Korda kolm korda, seejärel muuda suunda ja korda taas.
  • Lõpetuseks hõõru peopesi teineteise vastu, kuni nad soojaks muutuvad, siis aseta laubale, silita põski ja seejärel liigu mõlema käega paitades näo keskelt üle kõrvade kuklani ja silita seda. Korrata seda harjutust mõned korrad. See ergutab suuraju ainevahetust ja soodustab mitte ainult kohalikku vereringet, vaid ka aju ja närvide verevarustust. Väsimus kaob ja sa tunned end erksamana.
Samamoodi, nagu me pöörame tähelepanu oma toitumisele, on soovitav teha oma igapäevatavade hulgas ruumi massaažile, et tugevdada immuunsüsteemi ja hoida end tasakaalus.

Professionaalse massaažiterapeudi juures on soovitav käia vähemalt kord kuus, suurema füüsilise koormuse juures ka tihedamini.