Koolitused

Tervise Alkeemia pakub laia valikut hiina meditsiiniteemalisi koolitusi. Enamus koolitusi on sobilikud kõigile ja ei vaja eelnevaid teadmisi hiina meditsiinist. Koolituste eesmärgiks on võimalikult laiale publikule jagada hiina meditsiinialaseid teadmisi ja oskusi, et inimesed saaksid ennast ise aidata, oma tervist korras hoida ja haigusi ennetada.

Yang sheng – terve ja terviklik elulaad

Hiina meditsiini üheks oluliseks osaks on yăng shēng (養生) ehk “elukasvatamine”. See mõiste haarab enda alla erinevaid enesearendamise tehnikaid, mis aitavad hoida head tervist ning kasvatada iseloomu. Karina Laurits on seda teemat süvitsi uurinud ja jagab huvilistega antud teemat. 

Ajakava

R, 27. septembril kell 18-20

Loeng naise tervisest

Loengus räägib Salustino Z Wong naise fertiilse ea (21 kuni menopaus) füsioloogiast ja patoloogiast. Lisaks annab lektor lihtsaid näpunäiteid, kuidas naine saab hoida oma tervist, millele ta peaks rohkem tähelepanu pöörama ning mida teha, et tervelt elada.

Ajakava

L, 5. oktoobril kell 10-13

Depressioon

Loengus räägib hiina meditsiini arst Salustino Z Wong kõikvõimalikest hiina meditsiini ravimeetoditest (nõelravi, taimravi, massaaž, toitumine), mida saame kasutada oma keha tasakaalustamiseks depressiooni korral.

Ajakava

L, 5. oktoobril kell 14-17

Tuina massaaži kursus

Tuina on traditsiooniline idamaade ravimassaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Tuinad kasutatakse nii haiguste raviks, kui ka profülaktikaks, nii väikelastel kui ka täiskasvanutel.
Kursusele on oodatud kõik terapeudid ja massöörid kes soovivad õppida juurde midagi uut, samuti sobib koolitus ka neile, kel puudub varasem kokkupuude selle iidse teraapiaga kuid kes soovivad oma lähedaste tervist sellega toetada.

Ajakava

1.08; 8.08; 29,08; 5.09; 12.09; 19.09; 26.09; 3.10; 10.10; 14.11; 21.11 kell 9 - 11.45

Hiina meditsiini terapeudi õpe

Kas oled kunagi mõelnud saada hiina meditsiini terapeudiks? Nüüd on sul võimalik seda meie juures õppida. 

Ajakava

3-5 aastat

Hiina meditsiini teooria kursus

Hiina meditsiini teooria kursus annab põhjaliku ülevaate hiina meditsiini põhiteooriatest ja organsüsteemidest. Kursus on mõeldud kõigile, nii inimestele, kes soovivad neid iidseid teadmisi enda tervise parandamiseks kasutada, kui ka meditsiinitöötajatele, kelle eesmärgiks on patsiente aidata. Eelnevate teadmiste olemasolu hiina meditsiinist ei ole vajalik kursusel osalemisel.

Ajakava

videoõpe

Hiina meditsiini diagnostika aluste kursus

Hiina meditsiini diagnostika aluste kursusel saavad osaleda vaid need, kes on läbinud hiina meditsiini teooria kursuse ning sooritanud eksami.

Ajakava

õppeaasta 2018-2019

Akupressuuri/akupunktuuri kursus

Akupressuur on üks vanimatest meditsiinilistest protseduuridest maailmas. Pärinedes enam kui 2500 aasta tagusest Hiinast on see muutunud üha tuntumaks ka lääne ühiskonnas.
Akupressuur/akupunktuuri kursusel saavad osaleda kõik, kes on läbinud hiina meditsiini teooria ja diagnostika aluste kursuse ning sooritanud vastavad eksamid.

Ajakava

algab 2019

Hiina meditsiinis kasutatavad ravimtaimed 

Hiina taimravi on aastatuhandete pikkuse traditsiooniga. Taimede kasutamisvõimalusi ja näidustusi on väga täpselt kirjeldatud ning taimravi peetakse hiina meditsiini kõige tugevama toimega ravimeetodiks.
Ravimtaimede kursusel saavad osaleda vaid need, kes on läbinud hiina meditsiini teooria ja diagnostika aluste kursuse ning on sooritanud eksamid.

Ajakava

sügis-talv 2018

Aurikoloteraapia koolitus

Aurikuloteraapia e. kõrva akupunktuur (akupressuur) põhineb arusaamal, et kõrva peal on piirkonnad kogu keha mõjutamiseks. Aurikuloteraapiat saab kasutada paljude erinevate füüsiliste, mentaalsete ja emotsionaalsete probleemide korral.

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Acunova meetodi koolitus

Acunova meetod on Taanis välja töötatud akupressuuri meetod, mille käigus kasutatakse kehal olevaid nn. „mikroskeeme“ erinevate haiguste ja eriti valusündroomide raviks.

Ajakava

järgmise koolituse aeg täpsustamisel

Preparaat vähiravi toetamiseks

Loeng tutvustab uut Hiina taimravi preparaati LCS101 (Protectival™), mida kliinilistes uuringutes kasutati rinnavähipatsientidele keemiaravi ajal. Preparaat kaitseb keemiaravi negatiivsete mõjude eest ning aitab leevendada keemiaravi tagajärjel tekkinud aneemiat, leukopeeniat ja neutropeeniat. Sama preparaat tugevdab immuunsüsteemi ja on vähivastase toimega. 

Hiina jalamassaaži kursus

Hiina jalamassaaži eesmärgiks on qi liikumise tasakaalustamine organismis  ja organite tugevdamine, mille läbi hakkab organism ennast ise tervendama. Hiina jalamassaaž põhineb Traditsioonilise Hiina meditsiini tarkustel, mille järgi kogu inimese organism projitseerub jalgadele (samuti ka kätele ja kõrvadele).

Ajakava

uus aeg täpsustamisel

Neerumassaaži kursus

Neerumassaaži eesmärgiks on tugevdada neeru energiat ja tagada seeläbi nende parem toimimine. Veebruari lõpus alustame neerumassaaži kursusega, mille juhendaks on pikaajalise kogemusega massöör Piret Kupits. 

Ajakava

uus aeg täpsustamisel 

Shindo I astme e assistent instruktori kursus

Kursus koosneb 8 õppepäevast ja lõpeb õpetaja Kazuko Kuratomi õppepäevadega e sertifikaadi/eksami päevadega (on eraldi tasuga). 

Ajakava

uus aeg täpsustamisel

Tan Wu Bian´i meetodi koolitus

Tan Wu Bian´i meetod on loodud Taiwanist pärit Hiina meditsiini arsti dr Richard Teh-Fu Tan´i poolt. Tegemist on uuendusliku akupunktuuri meetodiga, mis põhineb kehas paiknevate meridiaanide süsteemi kasutamisel. Teraapia eesmärk on energia ja vere liikuma panemine ning seeläbi organismi enesetervenduse võime taastamise ning valu vähendamine.

Ajakava

uus aeg täpsustamisel