Teraapiad

Gua Sha

Gua sha on Aasia raviviis. Gua tähendab "kraapima" ja sha "akuutne haigus". Samuti kasutatakse sha`d kirjeldamaks vere seiskumisest tingitud petehhiaid (punktverevalumid). Niisiis "haiguse ära kraapimine, mille käigus võivad tekkida väikesed verevalumid".

Hiina meditsiini järgi on sagedaseks valude põhjuseks qi või vere seiskumine ehk staas. Gua sha on üks efektiivsetest tehnikatest, mida kasutatakse qi ja vere uuesti liikuma panemiseks. Kui probleem on väga tugev, siis võivad tekkivad verevalumid olla üsna tumedad. Verevalumid kaovad 2-4 päeva jooksul.


Enne Gua sha kraapimise alustamist määritakse vastav keha piirkond spetsiaalse ravimtaimedest õliga kokku. Kasutada võib ka harilikku massaažiõli, kuid selle efekt on nõrgem, kuna tavalisel õlil puudub qi ja verestaasi kõrvaldav toime.

Gua sha`d võib teha kõikides keha piirkondades. Hiinas on täiesti tavaline ka näo või kaela piirkonna Gua sha, kuid lääne kultuurides piirdutakse esteetilistel põhjustel kehapiirkondadega, mida saab riietega varjata.

Gua sha`d kasutatakse akuutsete ja krooniliste valude, külmetushaiguste, bronhiidi, astma jne. korral.