Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune tarkus sellest, mis on tervis ning kuidas seda luua ja hoida. Hiina meditsiini eesmärgiks on taastada harmoonia ja tasakaal inimese sees ning inimese ja looduse vahel. See on terviklik süsteem, mis õpetab kuulama oma keha ning aru saama märkidest ja sümptomitest, mida organism meile igapäevaselt annab. See on haiguste ennetamine, tervise taastamine loomulike ning looduslike vahenditega. Tähtsal kohal on toitumisteraapia* ja taimravi*, maailma üks vanemaid meditsiinilisi protseduure nõelravi (akupunktuur), energiaharjutuste kompleks qigong*, yin’i ja yang’i tasakaalustav tui na massaaž*, gua sha-, kupu- ja moksateraapia*, akupressuur* jt.
Tui na on massaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) teooriad – yin ja yang, 5 elementi, zang-fu organid, meridiaanid ja punktid, qi jne on tui na massaaži teoreetiliseks aluseks. Lisaks HTM teooriatele kasutatakse tui na tegemisel kaasaegse meditsiini teadmisi inimkeha anatoomiast, füsioloogiast, patoloogiast jne.
Regulaarne tervisevõimlemisega tegelemine aitab kehas energial vabalt voolata, eemaldab blokeeringud ning tugevdab üldiselt kogu energiabaasi. Lisaks tugevdab see ka lihaseid, kõõluseid, liigeseid ja luid ning kõiki siseorganeid.
Me istume iga päev pikki tunde arvuti, mobiiliekraani või televiisori taga ega pane esialgu tähelegi, et midagi on halvasti. Ajapikku lähevad silmad kuivaks, hakkavad väsima ja nägemine läheb uduseks. Hiina meditsiini järgi on silmade tervis seotud mitmete siseorganitega. Kui nende töö on häiritud, ei saa silmad piisavalt hapnikku ja toitaineid, nende elujõud hakkab vähenema ning tekivad juba tõsisemad probleemid. Kõige selle ennetamiseks on väga oluline, et energia kogu kehas voolaks vabalt.