Meist / Inimesed

Rene Bürkland

Hiina meditsiini arst
info@tervisealkeemia.ee
(hetkel uusi patsiente vastu ei võta)
Rene Bürkland on hiina meditsiini arst ning qi gongi õpetaja. Ta on õppinud Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, Tallinna Ülikoolis psühholoogiat ning lõpetanud Beijingi Hiina meditsiini ülikooli nõelravi, hiina massaaži ja hiina taimravi eriala.

Tiia Liivalaid

Hiina meditsiini arst
(ajutiselt vastuvõtte ei toimu)
Tiia Liivalaid on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatria erialal ja hiljem spetsialiseerunud ümber perearstiks. Perearstina töötanud alates 1998. aastast. Hiina meditsiini õpinguid ja praktiseerimist alustas 1992. aastal dr Ilmar Merisalu juhendamisel. Alates 2010. aastast on Tiia täiendanud oma teadmisi dr Rene Bürklandi hiina meditsiini kursustel. On õppinud ja praktiseerinud ka kinesioloogiat, reikit, kvantpuudutust ja joogateraapiat. 

Erki Ennok

Hiina meditsiini arst
T: 55520119
Erki Ennok on üldarst ja perearst. Erki on lõpetanud 2008. aastal Soomes Porvoos Hiina Meditsiini Instituudi ning täiendanud end erinevatel kursustel Soomes ja Eestis dr Rene Bürklandi juures. Erki on Soome Traditsioonilise Hiina Meditsiini Ühingu ja Eesti Akupunktuuri Assotsiatsiooni liige.

Eva Mere

Hiina meditsiini arst
T: 55520119
Eva Mere on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatria eriala ja töötanud aastaid lastearstina. Nõelravi ja hiina meditsiini on ta õppinud dr Rene Bürklandi juures ning hiina taimravi koolituse läbinud dr Salustino Zaldivar Wongi juures. Eva on ka joogaõpetaja ja praktiseerib reikit.

Salustino Zaldivar Wong

Hiina meditsiini arst
E: info@tervisealkeemia.ee
T: 55520119
Salustino Zaldivar Wong on Kuubalt pärit hiina juurtega arst, kes on elanud ja töötanud Hiinas üle kahekümne aasta. Ta on Kuubal õppinud farmakoloogiat ning Hiinas kaitsnud doktorikraadi hiina meditsiinis. Salustino tegeleb igapäevaselt qi gongi ja taijiga ning on Chen Taiji Hong meetodi Euroopa juht. Salustino Zaldivar Wong on Rene Bürklandi õpetaja.

Udo Uffert

Hiina meditsiini arst
E: info@tervisealkeemia.ee
T: 55520119  

Udo Uffert lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1986. aastal. Peale seda töötas ta 12 aastat perearstina Lõuna-Eestis. Alates 2000. aastast töötab hiina meditsiini arstina peamiselt Tartus. Ravimeetoditeks on nõelravi, taimravi, qi gong ja massaaž. Hiina meditsiini on õppinud Xinjiang'i Meditsiiniülikooli, Weifangi Meditsiiniülikooli ja Sankt-Peterburi Meditsiiniülikooli õppejõudude juures, samuti Hispaania Neijingi koolis ning viimastel aastatel dr Salustino Z Wong´i käe all.

Marin Kraft-Jaaksoo

Hiina meditsiini arst
E: marin@tervisealkeemia.ee
T: 55520119
Marin Kraft lõpetas 1997. aastal Tartu Ülikooli ravi eriala spetsialiseerudes peremeditsiinile. Marin on töötanud perearstina 19 aastat. Oma töös hindab ta järjepidevust ning paneb suurt rõhku haiguste ennetusele. Marin arvab, et õige mõtlemise ja toitumisega saab haigusi ära hoida. Ta huvitub erinevatest ravimeetoditest, mis üksteist täiendavad ning aitavad inimest terviklikult mõista. Hiina meditsiini on õppinud ta dr Rene Bürklandi juures.
Marin tegeleb igapäevaselt joogapraktikatega. Elab koos 3 poja ja koeraga.

Pille Ambur

Hiina meditsiini arst
T: 55520119

Pille Ambur on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja tôötab anestesioloogina. Lisaks tegeleb valupatsientidega. Tihti on valupatsiendil ravimitest rohkem vaja hoolivat suhtumist ja mõistmist.  Hiina meditsiini on Pille õppinud dr Rene Bürklandi käe all. Pille soovib aidata leida patsiendil tee iseendani. Lisaks peab ta lugu tervisespordist, matkamisest ja tervislikust toitumisest.

Eret Jaanson

Hiina meditsiini arst
E: eret@tervisealkeemia.ee
T: 55520119
Eret Jaanson on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja töötab perearstina. Hiina meditsiini on Eret õppinud dr Rene Bürklandi käe all.
Ereti arvates aitavad tänased konventsionaalse meditsiini teadmised ja oskused suurepäraselt kui haigus on väljakujunenud. Perearstina on ta aga aastate jooksul kogenud, et ta ei oska inimeste kaebuste tekkepõhjusi tõenduspõhise meditsiini teadmistega alati selgitada, "mõõdetavat" haigust veel ei ole, kuid inimesed ei tunne end juba hästi. Kuna arsti vaatenurgast on kõige olulisem, et inimesed püsiksid terved ja haigused välja ei kujunekski, siis rakendab Eret oma igapäevatöös hiina meditsiini teadmisi inimeste suunamisel tervena püsimise rajal.

Eve Kivistik

Hiina meditsiini arst
E: eve@tervisealkeemia.ee
T: 55520119
Eve Kivistik on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala. Perearstina praktiseerinud alates 2001 aastast. Nõelravi ja hiina meditsiini on õppinud dr Rene Bürklandi juures, lisaks täiendab end pidevalt erinevatel praktilistel koolitustel. Traditsionaalse meditsiini arstina aitab nõelraviga erinevaid valusündroome ravida ja püüab inimeste ravimisele lisaks õpetada neid, kuidas haigusi vältida ja tervena püsida. Eve väärtustab aktiivset sportlikku eluviisi.

Marika Jürna

Hiina meditsiini arst
E: marika@tervisealkeemia.ee
T: 55520119  

Simmo Eeljõe

Massöör
E: simmo@tervisealkeemia.ee
T: 5156551
Vastuvõtt: teisipäev, kolmapäev & reede

Simmo Eeljõe on lõpetanud Tartu Ülikooli liikumis-ja sporditeaduste eriala. Sellest ajast alates aidanud leida inimestel lahendusi neid mitterahuldavatele kehalistele seisunditele. 

Marko Hiir

Massöör
T: 5187551
Vastuvõtt: neljapäev

Marko Hiir on massöör alates 2000 aastast, seda küll klassikalise massaaži alal. 2004. aastal viis tee tuina massaaži juurde ja sellest ajast alates on hiina meditsiinist saanud Marko üks hobidest. Aastatega on erinevate täiendkoolitustena lisandunud hiina jalamassaaž, gua sha, kupu- ja moksateraapia.

Andres Allik

Massöör
E: andres@tervisealkeemia.ee 
T: 5040327
Vastuvõtt: esmaspäev, teisipäev, kolmapäev

Andres Allik on hariduselt joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse õpetaja. Alates 2012 aastast on ta õppinud erinevaid hiina meditsiinis kasutatavaid teraapiaid (tuina massaaž, gua sha teraapia, kuputeraapia, moksa teraapia), lisaks on ta läbinud dr Rene Bürklandi käe all tan wu biani ja aurikoloteraapia kursused. 2010 aastast praktiseerib regulaarselt qi gongi ja taiji´d.

Signe Tammiste

Massöör
E: signe.tammiste@tervisealkeemia.ee
Vastuvõtt: esmaspäev

Signe Tammiste on teinud massaaži alates 2007. aastast, mil ta lõpetas klassikalise massaaži kursuse. 2013. aastast viis elu ta hiina meditsiini juurde ning peagi alustas Signe hiina meditsiini õpinguid dr Rene Bürklandi käe all. Peale kaheaastast teooria kursust läbis ta mitmed hiina meditsiinis kasutatavate teraapiate kursused (nt acunova, aurikoloteraapia). Tuina massaaži õppis Signe Marko Hiire juures. Lisaks on ta õppinud M.I. Massaažikoolis pea- ja turjamassaaži ning refleksoteraapiat. Signe tegeleb regulaarselt jooga ning qi gongiga.

Virge Naeris

Treener (raja jooga, qi gong, shindo) ning psühholoogiline nõustamine
E: virge@tervisealkeemia.ee
T: 5076651

Virge Naeris on jooga, qi gongi ja shindo õpetaja ning vaimne nõustaja. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri eriala ja Professionaalse Psühholoogia Erakooli psühholoogia eriala ning läbinud Audentese Ülikooli magistriõppe nõustamispsühholoogias. Virge on üle 20 aasta tegelenud erinevate joogapraktikatega ning 7 aastat qi gongiga, tal on ka tippsportlase kogemus. Virge on lõpetanud hiina meditsiini teooria kursused dr Rene Bürklandi juures, joogateraapia kursuse ja täiendanud end erinevatel praktilistel koolitustel. 

Kadri Pettai

Treener (shindo)
E: kadri@tervisealkeemia.ee
T: 5653822

Kadri Pettai tegeleb shindo meetodiga 1999. aastast. Shindo on tänaseks kasvanud mitmekülgseks Kuratomi meetodiks, mis pidevalt täieneb ja "kasvab" nagu inimene muutuvas maailmas. Kadri annab venitustunde, teeb massaaži ja viib läbi koolitusi. 2004. aastast on ta õppinud ja tegeleb shiki meetodiga (hr Kawahara loodud 4 kehatüübi meetod). Kadri on lõpetanud hiina meditsiini kursuse dr Bürklandi juures.  

Jana Saarmann

Treener (Tervise qi gong)
E: jana@tervisealkeemia.ee
T: 56486609
Jana Saarmann on õppinud Hiinas 3 aastat hiina meditsiini (hiina keeles). Ta on lõpetanud Pekingi Hiina Meditsiini Ülikoolis hiina meditsiini taimravi ja tuina massaaži eriala ning Tallinna Ülikoolis hiina keele ja kultuuri eriala. Hiina meditsiini õpinguid alustas Jana 2006. aastal Eestis. Sellest ajast alates tegeleb regulaarselt ka qi gongi ja joogaga.

Piret Kupits

Treener (hiina tervisevõimlemine eakatele ja shindo)
Piret Kupits on 2008. aastast õppinud erinevaid hiina meditsiinis kasutatavaid teraapiaid (tuina massaaž, gua sha-, moksa- ja kuputeraapia) ning 2012. aastast dr Rene Bürklandi juhendamisel hiina meditsiini teooriat. Lisaks on ta läbinud Hiina rahvusvahelise korporatsiooni YouNeeD massaažikoolitaja Wu Yu käe all erinevate keha- ja näohoolitsuste õppe. Talle pakuvad huvi paljud teised kehateraapiad, mida kasutab oma igapäevatöös massöörina. Piret Kupits praktiseerib regulaarselt qi gongi alates aastast 2008. Lisaks juhendab ta hiina tervisevõimlemise treeninguid, mis on mõeldud eakatele ja shindo venitustunde. 

Radi Tegova

Vastuvõtt
T: 55520119

Olen oma hariduselt molekulaar- ja rakubioloogia taustaga ja kaitsnud doktorikraadi geneetika erialal. Üle kümne aasta tegutsesin biotehnoloogia ettevõttes, kus minu tegevusvaldkonda kuulus suurtele farmaatsia ettevõtete arendusosakondadele terapeutiliste bioloogiliste ravimikandidaatide tootmine. Minu enda kroonilised tervisehädad aga juhtisid mind alternatiivsete tervendamise meetodite otsimise ja õpinguteni. 

Tänaseks olen omandanud hiina meditsiini baasteadmised ja diagnostika alused ning läbinud taimeravi tutvustava kursuse. Samuti olen tegelen joogateraapia õpingutega. Olen alustamas ka toitumisnõustaja kutse omandamist, et veelgi terviklikumalt tervise toetamisega tegeleda. Ühel hetkel jõudsin arusaamisele, et biotehnoloogia ettevõtte töö kõrvalt ei saa ma oma tähelepanu piisavalt õpingutele pühendada. Peale sellele tõdemusele jõudmist pakkus elu mulle suurepärase võimaluse asuda tööle Tervise Alkeemia keskuses.

Liina Adoberg

Vastuvõtt & sisseost
E: liina@tervisealkeemia.ee
T: 5136467

Liina Adoberg on lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduste erialal, kus ta spetsialiseerus sotsiaal- ja reklaamipsühholoogiale ning inimeseõpetusele. Ta on töötanud turunduse ja meedia valdkonnas ning õpib hetkel dr Rene Bürklandi juhendamisel hiina meditsiini teooriat. Liina hindab iseenda ja loodusega harmoonias elamist. On õppinud reikit ning tegeleb regulaarselt jooga, spordi ja rahvatantsuga.

Laura Klimberg

Vastuvõtt & haldus
T: 55520119 
Laura Klimberg on õppinud Tallinna Ülikoolis kultuuriteadust. Aastaid on õppinud ja praktiseerinud erinevaid teraapiaid, sh kristalliteraapiat, üliteadvuse lõimumine kehaga praktikaid, meditatsiooni, ning tegelenud vaimse nõustamise ja juhendamisega. Väärtustab teadlikku ja tervislikku elustiili.

Signe Saar

Taimetuba&hulgimüük
E: teesegude tellimused - 
    taimetuba@tervisealkeemia.ee 
    hulgimüük - signe@tervisealkeemia.ee
T: 55520119 
Signe Saar on õppinud hiina meditsiini Rene Bürkandi ja taimravi Salustino Z Wongi käe all. Lisaks on täiendanud end erinevatel kursustel, mida kasutatakse hiina meditsiinis (tuina massaaž, neerumassaaž, aurikoloteraapia ja tan wu bian meetod). Alates 2000
aastate lõpust on ta ka diplomeeritud refleksoloog ja UMG-Wellness terapeut.
Signe hindab kõrgelt tervislikku eluviisi ning regulaarselt tegeleb ta qi gongi ja shindoga.

Katrin Parve

Koolitused
E: katrin@tervisealkeemia.ee
T: 5152781

Katrin Parve on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi koolieelse pedagoogika ja psühholoogia erialal ning töötanud projektijuhina reklaami ja turunduse valdkonnas. Alates 2010. aastast on ta õppinud dr Bürklandi juhendamisel hiina meditsiini teooriat ning osalenud erinevatel praktilistel koolitustel.  Alates 2012. aastast juhendab qi gongi treeninguid ning alates 2013 shindo venitustunde. 

Elen Kolnes

Hulgimüük & sisseost (lapsehoolduspuhkusel)
Elen Kolnes on õppinud majandusarvestust Tallinna Tehnikaülikoolis ning läbinud aastase holistilise treeningu Holistika Instituudis. Elen hindab teadlikku elustiili, kus vaimu ja keha vahel valitseb tasakaal. Hetkel õpib dr Rene Bürklandi juhendamisel hiina meditsiini teooriat. 
2014. aastal omandas Elen jooga õpetaja kutse ja juhendab individuaaltunde.